Basında Troya: Mert Fırat’la Troya!

Basında Troya: Mert Fırat’la Troya!

Troya Antik Kenti’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine alınmasının yirminci yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2018 yılı “Troya Yılı” ilan edilmesinin ardından Troya Antik Kenti birçok sosyal sorumluluk projesine de imza atıyor.

Troya’dan Assos’a uzanan 120 kilometre uzunluğundaki Troya Kültür Rotası üzerindeki farklı köyleri gezen UNDP İyi Niyet Elçisi Mert Fırat, rotanın yeni tamamlanan noktalarında işaretleme ve temizlik çalışmalarına katıldı.

Troya Antik Kenti’ni gezen Mert Fırat, kültür rotası üzerinde Çıplak köyü, Kalafat köyleri ile Geyikli, ayrıca Korubaşı köyü ile Assos Antik Kenti’ne kadar uzanan yolda köylüler, gönüllü çalışanlar ve yetkililerle bir araya geldi.
Ekim 2017’de UNDP İyi Niyet Elçisi olarak atanan Mert Fırat, “Kültür ve Turizm Bakanlığı, UNDP ve Anadolu Efes’in 2007 yılından beri sürdürdüğü turizme dayalı yerel kalkınma modeli oluşturma çalışmalarını yakından takip ediyorum. Gelecek Turizmde ile bu yıl desteklenen üç projeden birini yerinde görmek de beni çok heyecanlandırdı. Yürüyüş rotasının tamamen hayata geçmesi buradaki çok sayıda insanın hayatında pozitif bir etki yaratacak. Bütün bu çalışmaların 2018 Troya Yılı’nda tamamlanması da ayrıca heyecan verici.” dedi.

2018 Troya Yılı kapsamında gerçekleştirilen Troya Kültür Rotası sosyal sorumluluk projesini ulusal basından birçok temsilci takip etti. Doğuş Holding bünyesindeki NTV kanalı, Her İşe Çeyrek Saat adlı programında Troya Yılı’na ve Troya Antik Kenti’ne yer verdi.

NTV’de yayınlanan Troya ve Troya Kültür Rotası temalı Her İşe Çeyrek Saat programını izlemek için:

Editör: Fevzi Elbi

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.