Basında Troya: Hintli Heyetten Çanakkale Çıkarması

Basında Troya: Hintli Heyetten Çanakkale Çıkarması

2018 Troya Yılı etkinlikleri kapsamında Troya Antik Kenti’nin ve Çanakkale’nin uluslararası tanıtımlarına devam ediliyor. 

Troya’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne kabulünün 20’nci yıl dönümü ve Avrupa’da Kültür Mirası Yılı ilan edilmesi nedeniyle 2018, Troya Yılı ilan edildi. Bu kapsamda Çanakkale’ye gelen Hindistanlı basın kafilesi; Peden Doma Bhutia, Supavitra Bhasin, Pranav Bhasin, Arnav Bhasin, Aarti Bhasin, Vasudha Dhawan, Mahavir Prasad, Mithun Kumar ve Sachin Kumar Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’ya nezaket ziyaretinde bulundular.

Hindistan basın grubu 2018 Troya Yılı kapsamında Troya Antik Kenti, Assos – Behramkale ve Bozcaada’yı gezerek izlenimlerini Vali Orhan Tavlı ile paylaştılar. Büyük bir beğeniyle ve hayranlıkla ziyaret ettikleri Troya Antik Kenti’yle, Çanakkale’nin tarihi ve kültürel güzelliklerine yazılarında yer vereceklerini belirten Hindistanlı basın mensupları, Çanakkale’de olmaktan duydukları mutluluğu ifade ettiler.,

Orhan Tavlı, Hindistan basın mensuplarının Çanakkale ve Troya Yılı hakkındaki sorularını yanıtladı ve ziyaret anısına basın grubuyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Editör: Fevzi Elbi 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.