Basında Troya: Hindistan Basınından Troya’ya Büyük İlgi

Basında Troya: Hindistan Basınından Troya’ya Büyük İlgi

Troya Antik Kenti’nin Anadolu’nun kadim değeri olarak dünyaya tanıtılması için uluslararası tanıtma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Troya’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne kabulünün 20’nci yıl dönümü ve Avrupa’da Kültür Mirası Yılı ilan edilmesi nedeniyle 2018, ‘Troya Yılı’ ilan edildi. Bu yıl boyunca Çanakkale, uluslararası işbirlikleri ve kültür, sanat, bilim ve spor etkinlikleriyle dünyanın buluştuğu bir merkez olacak.

2018 Troya Yılı kapsamında Troya Antik Kenti, Hindistan’dan gelen basın grubunu ağırladı. Büyük bir beğeniyle ve hayranlıkla ziyaret ettikleri Troya Antik Kenti’yle, Çanakkale’nin tarihi ve kültürel güzelliklerine yazılarında yer vereceklerini belirten Hindistanlı gazeteciler, Çanakkale’de olmaktan duydukları mutluluğu ifade ettiler. Troya Ören Yeri, Troya Müzesi ve Troya Yılı etkinlikleri konusunda bir bilgilendirme gezisi gerçekleştiren basın mensupları hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmediler.

Çanakkale Valiliği öncülüğünde talep edilen, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından resmi olarak ilan edilen ‘2018 Troya Yılı’ boyunca, büyük ilgi gören Troya Antik Kenti başta olmak üzere, tüm bölgenin kültürel, doğal, tarihsel değerleri tanıtılmaya devam edecek.

Editör: Fevzi Elbi 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.