Basında Troya: Alem Dergisi Troya Yolculuğuna Çıktı

Basında Troya: Alem Dergisi Troya Yolculuğuna Çıktı

Troya Antik Kenti’nin Anadolu’nun kadim değeri olarak dünyaya tanıtılması için uluslararası tanıtma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Troya’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne kabulünün 20’nci yıl dönümü ve Avrupa’da Kültür Mirası Yılı ilan edilmesi nedeniyle 2018, ‘Troya Yılı’ ilan edildi. Bu yıl boyunca Çanakkale, uluslararası işbirlikleri ve kültür, sanat, bilim ve spor etkinlikleriyle dünyanın buluştuğu bir merkez olacak.

Ulusal ve uluslarası basının ilgi odağı olan 2018 Troya Yılı ile Troya Antik Kenti, Türkiye’nin 1 numaralı yaşam ve cemiyet dergisi olan 12.000 tirajlı Alem Dergisi’nde kendine yer buldu. Alem Dergisi yazarı Berin Somay, Troya Ören Yeri, Troya’nın hikayesi, Troya hazineleri ve 2018 Troya Yılı ile ilgili detaylı izlenimlerini kendi köşesinde kaleme aldı.

Aynı zamanda dergide, Assos Antik Kenti’nin tarihi ve kültürü de Berin Somay tarafından ele alındı.

Çanakkale Valiliği öncülüğünde talep edilen, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından resmi olarak ilan edilen ‘2018 Troya Yılı’ boyunca, Troya Antik Kenti başta olmak üzere, tüm bölgenin kültürel, doğal, tarihsel değerleri tanıtılmaya devam edecek.

Editör: Fevzi Elbi 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.