Assos – Behramkale – Kadırga Koyu Turizm Yolu, Bölge Turizmini Canlandıracak

Assos – Behramkale – Kadırga Koyu Turizm Yolu, Bölge Turizmini Canlandıracak

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Assos – Behramkale yolu standart iyileştirme çalışmaları kapsamında Karayolları Şube Müdürlüğü ve Çanakkale İl Özel İdaresi tarafından yapımı devam eden yol çalışmalarını inceledi.

Çanakkale İl Özel İdaresi tarafından alt yapı ve standart iyileştirme çalışmalarının bitirilmesinin ardından Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü tarafından terasman kotuna getirilme ve alt temel çalışmaları devam eden Assos – Behramkale yolunda yapılan yol çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Orhan Tavlı, Karayolları 14. Bölge Müdürü Turgay Çolak ve Karayolları 142. Şube Şefi Orhan Yıldız’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

14. Bölge Müdürlüğü tarafından statik kaplama asfaltlama çalışmaları Kurban Bayramı’na kadar bitirilecek olan Assos – Behramkale yolu, Assos, Kadırga Koyu, Sivrice, Sokak Ağzı, Babakale, Gülpınar, Tuzla gibi turizm bölgelerine giden vatandaşlarımıza daha güvenli ve konforlu bir sürüş keyfi ile hizmet edecektir.

Çanakkale’nin tarih ve turizm bölgeleri arasında önemli bir yere sahip, UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi’nde yer alan Assos Antik Kenti’ni UNESCO Dünya Kültür Mirası Daimi listesine girmesi için Çanakkale Valiliği olarak bölgede gerekli altyapı ve üst yapı çalışmalarına devam edilecektir.

Editör: Fevzi Elbi

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.