Arkeoköy’de “En Güzel Ev” Seçildi

Arkeoköy’de “En Güzel Ev” Seçildi

Tevfikiye’de OPET tarafından kurulan Arkeoköy’de en güzel ev, düzenlenen ‘En Güzel Evim’ yarışmayla seçildi. OPET A.Ş Kurucu Yönetim Kurulu üyesi Nurten Öztürk tarafından dereceye girenlere ödüllerinin verildiği programda konuşan Öztürk; “Dünyada örneği görülmemiş, Türkiye’de ilk olan bir Arkeoköy modeli yarattık. Bu modeli dünyaya tanıtmak için kolları sıvadık” dedi. 

OPET A.Ş katkıları ile hayata geçirilen Arkeoköy projesinde sona gelindi. Tevfikiye Köyü’nde OPET tarafından düzenlenen programla Arkeoköy’ün en güzel evi ‘En Güzel Evim’ yarışması ile belirlendi. Yarışmaya 16 ev katılırken katılımcılara Bin TL, üçüncülere 5 bin TL, ikincilere 7 Bin 500 TL, birinciye ise 10 Bin TL para ödülü verildi. Programın açılış konuşmasını yapan OPET A.Ş Kurucu Yönetim Kurulu üyesi Nurten Öztürk, Arkeoköy projesinin Türkiye’de bir ilk olduğunu belirterek, bundan sonraki süreçte bu köyü dünyaya tanıtmak için kolları sıvadıklarını söyledi. Öztürk konuşmasının ardından projede yer alan herkesi yanına davet ederek teşekkürlerini iletti. Yarışmaya katılanlara teşekkür belgelerini veren Öztürk, dereceye girenlere ödüllerini takdim etti.

“Eserlerimizi gelecek nesillere aktaracağız”

Atalardan kalan miraslara sahip çıkmanın önemine değinen Öztürk; “Geçmişte ülkemizde pek çok uygarlık yaşadı, geldi geçti ve hep bir şeyler bıraktılar. Biz de onların bıraktıklarını hep tükettik. Bizim ülkelerimizden alınanlar hep diğer ülkelerin müzelerini süsledi. Bizden giden eserlerin ismini taşıyan ‘Bergama Müzesi’ gibi Bergama’yı oraya taşıyıp onun adına müze yapan ülkelerde var. Kendi yaşadığımız topraklara, atalarımızdan bize miras kalanlara sahip çıkamadığımız için onlar değerini bilip sergilemeye çalışıyorlar. Biz de, hayır bizde varız’ diyoruz. Burası bizim ülkemiz. Bizim ülkemizde var olanları hiç değilse biz elimizde kalanlarla koruyup, gelecek nesillere en güzel şekilde aktaracağız. Buralara bir şeyler almak için gelin diyeceğiz. Biz evimizi, kalbimizi açtık bizi daha iyi tanıyın, hep birlikte güzel bir dünya yaratalım” dedi.

“Arkeoköy’ü dünyaya tanıtmak için kolları sıvadık”

OPET A.Ş Kurucu Yönetim Kurulu üyesi Nurten Öztürk; “Bir eser yaratmak kolay değil. Eserler tek başına da yaratılmaz. Bir sürü isimsiz kahramanları vardır. Bizde burada bir eser yarattık. Dünyada örneği görülmemiş, Türkiye’de ilk olan bir Arkeoköy modeli yarattık. Bu modeli dünyaya tanıtmak için kolları sıvadık. Buraya ilk geldiğimde konuştuğum gibi kolay olmadı. Ama buraya birlikte geldik. Hep beraber ortak eserimiz diyorum” dedi.

Editör: Fevzi Elbi

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.