Arge ve Tasarım Merkezi Kurulması Çalışmaları Biga’dan Başladı

Arge ve Tasarım Merkezi Kurulması Çalışmaları Biga’dan Başladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Çanakkale İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Planlama ve Geliştirme Kurulu toplantısı Vali Orhan TAVLI, başkanlığında yapıldı.
Biga Ticaret ve Sanayi Odasında Mobilya Sektörü odaklı gerçekleştirilen kurul toplantısında; Önceki toplantıda alınan kararlar ve Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Planlama ve Geliştirme Kurulunun faaliyetleri değerlendirildi.
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KÜSİ Çalışma grubu üyesi Doç. Dr. Özgür Özay tarafından Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Planlama ve Geliştirme Kurulu’nun çalışmaları ile ARGE ve Tasarım Merkezi kurulması ile ilgili bilgilendirme yapıldı.
Toplantıda; Çanakkale Ticaret ve Sanayi Uzmanları Gökhan Doğan ve Bülent Bocadır tarafından, Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen “Çanakkale’nin ağaç ve orman ürünlerinde rekabet gücünü ve ihracatını geliştirme kümesi” ve 2. Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi ve Desteklenmesi (UR-GE) Projesi Hakkında Bilgilendirme sunumu yapıldı.
Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürlüğünden Şube Müdürü Gülgün Çelik, Mühendis Mithat Kaya, Çanakkale Ticaret İl Müdürü Hüseyin Aşkı, KOSGEB İl Müdürü Barış Alural, Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Ticaret ve Sanayi Odaları, Çanakkale, Biga ve Ezine OSB temsilcileri, Teknopark Temsilcileri, ilgili kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve Mobilya Sektörü temsilcilerinin katılım sağladığı toplantı görüş ve önerilerle son buldu.

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.