Angora’dan Troya’ya Seramik Buluşması

Angora’dan Troya’ya Seramik Buluşması

2018 Troya Yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Angora’dan Troya’ya Seramik Buluşması”    etkinliğinde Troya temalı seramik duvar heykeli yapıldı.

2018 Troya Yılı etkinliklerinde Angora’dan Troya’ya doğru bir yolculuğa çıkan 30’a yakın seramik sanatçısı seramik rölyef çalışması gerçekleştirdiler.

Farklı illerden gelerek Çanakkale’de buluşan Gazi Üniversitesi Seramik Öğretmenliği 1992  mezunu 19 seramik öğretmeni sergiledikleri canlı performansla Troya temalı seramik duvar heykeli yaptılar.

              26 Yıl Sonra Troya’da Buluştular!     

Gazi Üniversitesinden Emekli 2 öğretim görevlisinin de katıldığı etkinlikte, Troya temalı seramik duvar heykeli yapan seramik öğretmenleri yaptıkları heykeli Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’ya takdim ettiler.          

Vali Tavlı, Troya Yılı ve bu yıl gerçekleştirilecek etkinlikleri anlattığı konuşmasında Troya Savaşlarına dair de bilgilendirmelerde bulundu. Çanakkale Kordon’da 5 saate yakın sürede   seramik heykel üreten sanatçılar Troya Yılı’na katkı sunmaktan ve Troya’da buluşmakran memnun olduklarını ifade ettiler.

Haber ve Fotoğraf: Gökçe Güzel

     

 

 

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.