Anadolu Ateşi Troia İçin Yandı

Anadolu Ateşi Troia İçin Yandı

Troia’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı vesilesiyle Anadolu Ateşi Dans Topluluğu tarafından “Troya Müzikali” sergilendi.
İstanbul Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda sergilenen Troya Müzikali öncesinde Çanakkale ve 2018 Troya Yılıyla ilgili görseller ve tanıtım yapıldı.
Anadolu’nun binlerce yıllık kültürel tarihini, her yöreden derlenmiş yüzlerce halk dansı figürü ve halk müziğini harmanlayarak yansıtan Anadolu Ateşinin Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, İstanbul Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda sergilenen Troya Müzikali öncesinde bir konuşma yaptı.
Anadolu Ateşi Dans Topluluğu Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, Troya Yılına özel yenilenen versiyonu ile seyircinin karşısına çıktıklarını dile getirdi. Başta Oktay Keresteci olmak üzere topluluğun eğitmen kadrosunu tanıtarak konuşmasına devam eden Mustafa Erdoğan, Vali Orhan Tavlı ile Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale Milletvekili TBMM Kültür Varlıklarını Koruma ve Kazandırma Komisyonu Üyesi Ayhan Gider’e teşekkür ederek gösteriyi başlattı.
“İlk Dans Öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’e Saygı” söylemi ile başlayan Troya Müzikali, 200’den fazla dansçı, 2000 kostüm ve dev prodüksiyon ile izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Editör: Gökçe Güzel