Truva Atı Kısa Film Festivali’nin Galası Bu Akşam Yapılıyor

Truva Atı Kısa Film Festivali’nin Galası Bu Akşam Yapılıyor

5 bin yıllık geçmişe sahip Troya Antik Kenti’nin UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne kabulünün 20. yılında Kültür ve Turizm Bakanlığınca ilan edilen ‘2018 Troya Yılında” Çanakkale Valiliği’nin himayelerinde yürütülen tanıtım çalışmaları meyve vermeye devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl 300 yerli 10 yabancı katılımcının başvurduğu, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Tarihî Alan Başkanlığı ve Sinema Genel Müdürlüğü’nün iş birliği ve Çanakkale Valiliğinin katkılarıyla yapılan Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivaline bu yıl yapılan yüksek başvuru Troya’ya gösterilen ilgiyi de gözler önüne serdi.

2018 Troya Yılı etkinliklerinden “Kadim Mirasın İzinde” II. Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Galası” bu akşam gerçekleştirilecek. Çok sayıda yerli ve yabancı konuğun yanı sıra ünlü isimlerin de takip ettiği festivalin kapanışı görkemli bir davet ile yapılacak.

“Kadim Mirasın İzinde” sloganı ile düzenlenen, 120 ülkeden 2 bini aşkın rekor düzeyde başvurunun yapıldığı, II. Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivalinin 5 Ekim Cuma Günü, İÇDAS Kongre Merkezinde Saat 17.00 da düzenlenecek Gala programının Onur Konuğu ise Perihan Savaş.

Festivalin kapanış programı ise şöyle;

Saat: 17.00 Perihan Savaş İle Söyleşi

Saat: 19.00 Kırmızı Halı Geçişi

Saat: 19.00 Festival Ödül Töreni Açılış
3 Tenör Müzik Dinletisi
Prof. Dr. Hülya Önal’ın Konuşmaları
Festival Tanıtım Videosu
Ödül Töreni
Festival Kapanış Kokteyli

Haber: Gökçe Güzel 

 

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.