55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Eceabat Etabı 57. Alay Şehitliğinde Tamamlandı

55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Eceabat Etabı 57. Alay Şehitliğinde Tamamlandı

Türkiye’nin dünya çapındaki en prestijli spor organizasyonları arasında bulunan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Tekirdağ-Eceabat etabı 57. Alay Şehitliğinde tamamlandı.

Gelibolu Tarihi Alan’ın Çanakkale Boğazı’na karşı duran dik yamaçlı kıyıları, girintili çıkıntılı koyları ve uzun kumsallarına bakan yollarında, Gelibolu Yarımadası ve Çanakkale Boğazı ve Saros Körfezi kıyısında karşı karşıya gelen uluslararası bisikletçiler, 55’inci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ile bir araya gelerek barışı taçlandırarak Çanakkale’mizi dünyaya tanıttılar.

Bora Hansgrohe Takımı’ndan Sam Bennett 4 saat 11 dakika 48 saniye ile kazandığı 55’inci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun (Tour Of Turkey) en uzun etabı olan 183.3 kilometrelik Tekirdağ – Eceabat etabını 57’inci Alay Şehitliğinde tamamladı.

55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Tekirdağ – Eceabat etabının 57’inci Alay Şehitliği yanında yapılan ödül töreninde birinci olan Sam Bennett’a Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, ikinci olan Felix Grossschartner’e Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir  ve üçüncü olan Jhonatan Restrepo Valencia’ya Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı ödüllerini verdi.

55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun Tekirdağ-Eceabat etabı sonrası ödülleri Spor-Toto’nun sponsorluğunda Turkuaz Mayoyu giyen Sam Bennett’e ödülünü Eceabat Kaymakamı Turan Yılmaz, Türk Hava Yolları sponsorluğundaki Kırmızı Mayoyu Thimo Willems’e Bisiklet Federasyonu yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Fatih Sert ve Teyfik Erdoğdu tarafından, Salcano‘nun sponsorluğundaki olan yeşil mayoyu da yine Sam Bennett’e Salcano Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Akgül ile TUR 2019 Basın İşleri Sorumlusu Fuat Akdağ tarafından ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın sponsorluğundaki Beyaz Mayoyu Türk Milli Takımı’ndan Feritcan Şamlı’ya Mayosunu Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp tarafından verildi.

Editör: Fevzi Elbi

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.