55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Çanakkale’den Geçecek

55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Çanakkale’den Geçecek

55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 16-21 Nisan 2019 tarihleri arasında İstanbul-Tekirdağ, Tekirdağ-Eceabat, Çanakkale-Edremit, Balıkesir-Bursa, Bursa-Kartepe, Sakarya-İstanbul etapları şeklinde gerçekleştirilecek.

2017 yılından itibaren bisiklet yarışlarının en üst düzey kategorisi olan “World Tour” (PRO) kapsamına alınan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu  dünyaca ünlü birçok bisikletçiye  ev sahipliği yapacak.

Programa göre; 17 Nisan’da Tekirdağ – Eceabat, 18 Nisan’da Çanakkale – Edremit etabı yapılacak.

16 – 21 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 16 – 17 Nisan tarihlerinde yapılacak olan etapları Çanakkale ve ilçelerinde düzenlenecek. Dünyaca ünlü takımlar ve sporcuların toplam 6 etapta 1000 kilometreden fazla pedal çevireceği TUR 2019’un rotası Avrupa ve Asya kıtalarını bu yıl Çanakkale’de birbirine bağlayacak. Gelibolu Yarımadası ve Çanakkale Boğazı’nda karşı karşıya gelen uluslar bu büyük spor etkinliği vesilesiyle bu defa barışı taçlandırmak için buluşacaklar.

Bu vesileyle Çanakkale ve çevresinin yerli ve yabancı medya kanalları üzerinden yurt içi ve yurt dışı tanıtımı yapılacak.

Editör: Fevzi Elbi

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.