2018 TROYA YILI KAPSAMINDA “DÜNYA’DA TROYA” ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

2018 TROYA YILI KAPSAMINDA “DÜNYA’DA TROYA” ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

Çanakkale’de, Troya Antik Kenti’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne kabulünün 20’nci yıldönümü dolayısıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ilan edilen “2018 Troya Yılı” etkinlikleri kapsamında bu kez Kore’de Troya Yılı tanıtıldı.

Asya’nın en büyük turizm buluşması Kore Dünya Seyahat (KOTFA 2018) Fuarı’nda Türkiye standında Çanakkale ve 2018 Troya rüzgarı esti. Haziran ayında ziyaretçilerini ağırlayan Kore Dünya Fuarı bu yıl 33. kez düzenleniyor. Binlerce turizmci profesyonelin katıldığı fuara çok sayıda uluslararası basın mensubu da katıldı. Uluslararası işbirliklerinin sağlanması ve ülkeler arası diyalogların gelişmesi adına önemli bir fırsat olan fuar Seul’de düzenleniyor.

KOTFA 2018 Fuarı’nda Türkiye geniş bir stant ile aldı. 2018’in Troya Yılı olması sebebiyle Türkiye standının ana teması Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle Troya olarak belirlendi.

KOTFA Fuarı’na Çanakkale ve Troya Yılı’nı tanıtmak üzere Troya Yılı Koordinasyon Merkezi’nden Nejla Saltık ile Çanakkale Rehberler Odası’ndan Özge Tolga katıldı. Troya Yılı ve Çanakkale’nin turizm destinasyonlarının tanıtıldığı fuarda Türkiye standına ilgi büyüktü.

Editör: Fevzi Elbi 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.