2018 Troia Yılı, STK, Dernek ve Odaların Gündeminde

2018 Troia Yılı, STK, Dernek ve Odaların Gündeminde

Vali Orhan TAVLI, 2018 Troya (Troia) Yılı Hazırlık çalışmaları kapsamında Çanakkale’deki Sivil Toplum Kuruluşları, dernekler ve odaların temsilcileriyle bir araya geldi.
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda Vali Orhan TAVLI, Troya (Troia)’nın dünya çapındaki önemine değinerek Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından yapımı devam eden Troya (Troia) Müzesi’nin 2018 yılı içinde açılacağını söyledi.
2018 yılının Çanakkale için bir başlangıç olduğunu kaydeden Vali Orhan TAVLI, 2018 Troya (Troia) Yılı ile Çanakkale’nin sahip olduğu tarihi ve kültürel zenginliklerden bütün dünyanın haberdar olacağını belirterek bu doğrultuda çalışan Kültür ve Turizm Bakanlığına teşekkür etti.
Toplantıda, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz Troya (Troia)’nın UNESCO Dünya Mirası Listesine girmesinin 20. yılı olması nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından 2018 yılının “Troya (Troia) Yılı” ilan edilmesi ve bu kapsamda yapılan hazırlıklarla ilgili bilgi verdi.
2018 Troya (Troia) Yılı Tanıtım Programı Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ’un, ulusal ve uluslararası basın mensuplarının katılımıyla 10 Ocak 2018 tarihinde Saat: 10.00 da Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İÇDAŞ Kongre Merkezinde gerçekleştirilecektir.