2018 Troya Yılı Bu Kez Katar’da Tanıtıldı

2018 Troya Yılı Bu Kez Katar’da Tanıtıldı

2018 Troya Yılı uluslararası tanıtımlarına devam ediyor. Katar’ın başkenti Doha’da Çanakkale’yi tanıtmak amacıyla etkinlik düzenlendi.
2018 Troya Yılı bu kez, Troia’nın Ortadoğu’da tanınırlığını sağlayan OTSAD’ın koordinasyonu, Çanakkale Valiliği işbirliğiyle Katar’da düzenlenen turizm workshop’unda tanıtıldı.

Tüm dünyada Troya ve Troya Yılı’nı anlatmaya devam eden Troya Yılı İcra Komitesi Üyeleri etkinlik öncesinde Katar Türkiye Büyükelçisi Fikret Özer’i makamında ziyaret etti.

Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acentaları Derneği OTSAD tarafından Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığının himayesinde düzenlenen etkinliğe Türkiye’nin Doha Büyükelçisi Fikret Özer, Çanakkale Vali Yardımcısı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, Troya Yılı İcra Komitesi Üyeleri, Katar Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Muhammed bin Ahmed bin Tavar el-Kevar’ın yanı sıra uluslararası pek çok konuk katılım gösterdi.

Eski Milli Futbolcu Bülent Uygun, eski Galatasaraylı futbolcu Wesley Sneijder ve ünlü sanatçı Bülent Serttaş’ın da katıldığı toplantıda Troya Yılı İcra Komitesi Üyesi Ahmet Çelik Troya ve Troya Yılı’nı anlatan bir sunum gerçekleştirdi.

Katar Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Kevari etkinlikte yaptığı konuşmada, Türkiye’nin turizm, ticaret ve yatırım açısından Katarlıların en çok tercih ettiği yer olduğunu söyledi. İki ülke arasında turizm ilişkilerinin son yıllarda ciddi ivme kazandığını belirten Kevari, Katar’ın Türkiye’ye önem verdiğini kaydetti.

Çanakkale’nin turistik ve iktisadi özelliklerine ilişkin sunumların yapıldığı etkinlikte, Katar ile Türk şirketleri arasında ikili görüşmeler gerçekleştirildi.

Haber: Gökçe Güzel