19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Çanakkale’de coşkuyla kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen ilk törende; Atatürk Anıtı’na Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü çelengi sunularak saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasını yaptı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenin son bulmasıyla gençler tarafından Çanakkale Valiliği önüne kadar bayrak yürüyüşü gerçekleştirildi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı Vali Orhan Tavlı’nın katılımıyla kordonda devam etti. İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halk Oyunları Topluluğu’nun Troya Temalı Dans gösterisinin sunulduğu kutlama programında, Çanakkale Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Halk Oyunları ekibi de bir gösteri sundu.

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mithat Kemal Algül, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit,  Vali Yardımcısı Ali Candan,  İl Jandarma Komutanı Necmi İnce, İl Emniyet Müdürü Celal Sel,  Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Gültekin Yıldız ve protokol üyeleri Kamu, Kurum ve kuruluşların açtığı stant ve sergileri ziyaret ettiler. Stantlarda kamu kurumlarının yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi alan Vali Orhan Tavlı, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü’nün standında vatandaşlara fidan dağıttı.

Vali Orhan Tavlı ve beraberindeki heyet değişik spor dallarının il temsilcilikleri ve spor kulüplerinin gösteri yaptığı alanlarda gençlerle bir araya gelerek bayramlarını kutladılar.

Editör: Fevzi Elbi

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.