18. Altın Pusula Büyük Ödülü Troya Yılı’na verildi

18. Altın Pusula Büyük Ödülü Troya Yılı’na verildi

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından bu yıl 18’incisi düzenlenen Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’nin kazananları belirlendi. TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı Gonca Karakaş’ın belirttiğine göre, bu yıl Altın Pusula’ya katılan proje sayısı 21 ana ve 27 alt kategori olmak üzere 300’e ulaştı ve projelerden 50’si ödüle layık görüldü.

18. Altın Pusula Ödülleri’ne 2018 Troya Yılı Damgasını Vurdu Çanakkale Valiliği ve 2018 Troya Yılı’nın iletişim Ajansı Proje Geliştirme Merkezi (PGM) 2018 Troya Yılı İletişimiyle İletişim Sektörünün En Köklü Ödülü 18. Altın Pusula’da İki Ödül Birden Kazandı. İletişim sektöründe 47. yılını kutlayan Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından bu yıl 18’incisi düzenlenen Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’nde en başarılı iletişim projeleri Zorlu PSM’de düzenlenen ödül töreni ile açıklandı. 2018 Troya Yılı ile Çanakkale Valiliği ve Troya Yılı’nın iletişim ajansı PGM Pazarlama İletişimi ve Bütünleşik Pazarlama ödülünün yanı sıra Büyük Ödül’e layık görüldü. Büyük Ödül Troya Yılı’na Altın Pusula Halka İlişkiler Ödülleri’nde bu yıl Büyük Ödül’ün kazananı, 2018 Troya Yılı için gerçekleştirilen iletişim çalışmalarıyla Çanakkale Valiliği ve Proje Geliştirme Merkezi (PGM) oldu. 18. Altın Pusula Ödülleri’nin Büyük Ödülü’nü Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ve PGM Ekibi Cumhurbaşkanı başdanışmanı Fecir Alptekin’in elinden aldı.

Büyük Ödül Troya Yılı’na

Altın Pusula Halka İlişkiler Ödülleri’nde bu yıl Büyük Ödül’ün kazananı, 2018 Troya Yılı için gerçekleştirilen iletişim çalışmalarıyla Çanakkale Valiliği ve Proje Geliştirme Merkezi (PGM) oldu.

Çok mutlu ve gururlu olduklarını belirten Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, TÜHİD ailesine, Altın Pusula jüri üyelerine, çalışanlarına ve iletişim çalışmalarını yürüten PGM’ye teşekkürlerini sundu. 2018’in Troya Yılı olması için çok çaba harcadıklarını beyan eden Tavlı, çabaları sonucunda Troya’nın Anadolu’nun kadim bir değeri olarak dünyaya tanıtılması için Cumhurbaşkanlığı’nın himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığınca 2018’in Troya Yılı ilan edildiğini belirtti ve ekledi: “Bizi başarıya götüren en önemli unsur köklerimize sahip çıkan ve Troya Yılı’nı bir iş gibi değil, bir gönül borcu olarak görerek emek harcayan paydaşlarımız oldu.”

Troya Yılı’nın Türkiye’nin tanıtımına da katkı sağladığının altını çizen Tavlı, “Yıl boyunca düzenlediğimiz etkinliklerde Troya Yılı’nı vurguladık, hala devam ettirdiğimiz, ‘2018 Yılında, Anadolu’nun Kadim Değeri Troya Topraklarında, Çanakkale’de Buluşuyoruz’ söylemimizle Troya Yılı devam ediyor. Herkesi Çanakkale’ye davet ediyoruz” dedi.

TÜHİD’e, Altın Pusula jüri üyeleri, çalışanlarına ve Çanakkale Valisi Sayın Orhan Tavlı’ya teşekkürlerini ileten PGM Genel Müdürü Aşkım Ergün ise, “PGM Ailesi olarak bir işten öte bir gönüllülük projesi gibi gördüğümüz 2018 Troya Yılı’nın büyük ödüle layık görülmesinden onur duyuyoruz” dedi. Troya Yılı’nın tüm iletişim çalışmalarını yürüttüklerini belirten Ergün, bu başarının sebebini tüm süreci güzel bir işbirliğinde yürütmeleri olduğunu vurgulayarak, “Global ve ulusal basın mensuplarını, kanaat önderlerini Troya’da ağırladık. Troya Yılı için özel olarak kurulan 2018 Troya Yılı İcra Kurulu ve Koordinasyon Merkezi çalışanlarının yardımıyla Troya’nın, dünyanın yedi kıtasına yayılmış olan uluslararası bilinirliğini güçlü bir iletişim aracı olarak konumlandırdık” dedi.

Troya Yılı’nı Türkiye’ye ödenecek bir gönül borcu olarak gördüklerini belirten Aşkım Ergün, bu sebeple de Troya Yılı kapsamındaki tüm çalışmaları sürdürülebilir faaliyetler olarak yürüttüklerini söyledi.

Editör: Fevzi Elbi

Comments

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.